PL EN

Narodowy Park Słoni Addo - cz.1

Majowa wyprawa do Narodowego Parku Słoni Addo

Addo Narodowy Park Słoni jest trzecim co do wielkości parkiem w RPA. Ponad 550 słoni żyje na jego terenie i jest główną atrakcją tych obszarów. Oczywiście są i inne zwierzęta… żyrafy, lwy, leopardy, cała masa antylop i nosorożce, mnóstwo ptactwa i małych zwierzątek… czołgających się, podskakujących, pełzających i ze skrzydełkami - jest więc co oglądać.

Przyjechaliśmy do Addo późnym popołudniem po przejechaniu 1000km z naszego domu. Oczywiście po drodze mój aparat nieustannie "cykał" zdjęcia na trasie pokazując jak bardzo zmieniało się otoczenie i krajobraz po przejechaniu każdego ze 100km.

Wchodząc do naszego domku otworzyłam drzwi na oścież na werandę i zobaczyłam… słonie. Stały po drugiej stronie ogrodzenia. Było ich kilka i podjadały spokojnie listki z krzaków przyzwyczajone do obecności ludzi. Pobliskie oczko wodne gasiło ich pragnienie a my zamiast się rozpakowywać chłonęliśmy te widoki jak głodni turyści, którzy widzą zwierzęta po raz pierwszy w życiu… A przecież tyle ich już spotkaliśmy na każdej wyprawie i mimo to robią na mnie to samo wrażenie - wszystko zamiera i przez moment przestajemy istnieć… są tylko słonie… małe, duże… całe rodzinki…